top of page
MİRSAD ALKAN

SAĞLIKLI YAŞAM AKADEMİSİ

KURUCUMUZ

IMG_2942_edited_edited_edited.png

MİRSAD ALKAN

UZMAN FİZYOTERAPİST ve ÖĞRETİM GÖREVLİSİ

Dokuz Eylül Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümünden mezun olduktan sonra Bahçeşehir Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon yüksek lisans programını tamamlamıştır. İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Doktora Programında eğitimine devam etmektedir. Bahçeşehir Üniversitesinde öğretim görevlisi olarak ön lisans, lisans ve yüksek lisans dersleri vermeye ve bilimsel  çalışmalarına devam etmektedir. Fasya tedavisi, ağrı, manuel terapi, tedavi edici egzersizler, bantlama yöntemleri ve sportif performans konularında çalışmaları ve uluslararası bilimsel yayınları bulunmaktadır. Sağlığın korunması ve geliştirilmesinde multidisipliner yaklaşım ile hizmet vermek amacıyla 2022 yılında Sağlıklı Yaşam Akademisini kurmuştur. 

KLİNİK SORUMLUMUZ 

hande başat resim_edited.png

HANDE BAŞAT

FİZİK TEDAVİ UZMANI HEKİM ve DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ

İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesinden mezundur. Uzmanlık eğitimini İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilimdalında tamamlamıştır. Bahçeşehir Üniversitesinde Dr.Öğr. Üyesi olarak lisans, yüksek lisans, doktora dersleri vermeye ve bilimsel  çalışmalarına devam etmektedir. Fasya tedavisi, ağrı, ankilozan spontilit, diyabet, osteoporoz ve üriner inkontinans konularında çalışmaları ve uluslararası bilimsel yayınları bulunmaktadır. Sağlığın korunması ve geliştirilmesinde multidisipliner yaklaşım ile Bakırköy/İstanbul'da yer alan kliniğinde hizmet vermektedir. Klinik randevusu için whatsapp hattı üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

BİLİMSEL DANIŞMANLARIMIZ 

20b93993-c552-48d5-9dab-994c388e8ad3_edited_edited_edited.png

ŞEBNEM NUR ALKAN

UZMAN FİZYOTERAPİST

Bahçeşehir Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümünden mezun olduktan sonra Bahçeşehir Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon yüksek lisans programını tamamlamıştır. Bahçeşehir Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Doktora Programında eğitimine devam etmektedir. Fasya tedavisi, ağrı, fizik tedavi modalitelerinin kilinik etkinliği, tedavi edici egzersizler, uyku bozuklukları konularında çalışmaları ve uluslararası bilimsel yayınları bulunmaktadır.

gökçe resim_edited.png

GÖKÇE ÇAKMAK KAFADAR

DOKTOR DİYETİSYEN ve DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ

Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden mezun olmuştur. Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Yüksek Lisans Programını ve İstanbul Medipol Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Doktora Programını tamamlamıştır. RFM diyaliz merkezinde diyetisyen, sofra yemek catering firması diyet mutfağı yöneticiliği, Ankara Güven Hastanesi'nde diyetisyen, Bahçeşehir Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalışmıştır. Kırklareli Üniversitesinde Doktor Öğretim Üyesi olarak lisans ve yüksek lisans dersleri vermeye ve bilimsel çalışmalarına devam etmektedir. Diyet çeşitlerinin etkileri, depresyon ve diyet, besin kimyası ve toplu beslenme sistemleri konularında çalışmaları ve  uluslararası bilimsel yayınları bulunmaktadır.

ben 3_edited.png

BESTE AŞKAN SAYTAŞ

UZMAN PSİKOLOG

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olmuştur. Samsun On Dokluz Mayıs Üniversitesi Psikoloji Yüksek Lisans Programını tamamlamıştır. Ordu Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde Uzman Psikolog olarak çalışmıştır. Stres yönetimi, sınav kaygısı, problem çözme becerileri, uyum, yas, aile içi iletişim konularında eğitimleri, çalışmaları ve  uluslararası bilimsel yayınları bulunmaktadır.

ÇEVRİMİÇİ DANIŞMANLIK UZMANLARIMIZ

yaso_edited.png

YASEMİN E. TEMEL PEKMEZ

UZMAN FİZYOTERAPİST ve ÖĞRETİM GÖREVLİSİ

Acıbadem Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümünden mezun olduktan sonra Bahçeşehir Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon yüksek lisans programını tamamlamıştır. İstinye Üniversitesi’nde Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Doktora programında eğitimine devam etmektedir. İstanbul Esenyurt Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak lisans dersleri vermeye ve bilimsel çalışmalarına devam etmektedir. Pelvik taban rehabilitasyonu çatısı altında özellikle bağırsak sağlığı üzerine çalışmaları ve ulusal-uluslararası bilimsel yayınları bulunmaktadır.

CANSEL FOTO_edited.png

CANSEL BOZKURT

DİYETİSYEN

Kırklareli Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden mezun olmuştur. Hastalıklarda beslenme, çocuk beslenmesi, gebelik ve emzirme döneminde beslenme eğitimleri almıştır. Mezuniyetinden itibaren özellikle kilo verme ve kilo alma , sürdürülebilir ve sağlıklı beslenme, hastalıklarda beslenme tedavisi alanlarında çevrimiçi beslenme danışmanlığı hizmeti vermektedir.

ezgi foto_edited.png

EZGİ AKBAŞ

FİZYOTERAPİST

Bahçeşehir Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümünden mezun olmuştur. Aynı zamanda Bahçeşehir Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon yüksek lisans programına devam etmektedir. Konsept manuel terapi, pilates ve kinezyolojik bantlama eğitimleri almıştır. Mezuniyetinden itibaren özellikle ağrı, ortopedik ve sportif rehabilitasyon alanlarında biyopsikososyal yaklaşım temelli hizmet vermektedir. Ağrı ve manuel terapi alanlarında klinik ve akademik çalışmalarını sürdürmektedir.

logo son.JPG

BEGÜM SARIPINARLI OKUDAN

DOKTOR FİZYOTERAPİST

Yeditepe Üniversitesi, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümünden 2014 yılında mezun oldu. İki yıl rehabilitasyon merkezinde fizyoterapist olarak görev yaparken Bahçeşehir Üniversitesi’nde yükseklisans eğitimini tamamladı. Ardından İstanbul Okan Üniversitesi’nde araştırma görevlisi ve öğretim görevlisi olarak çalışmalarına devam ederken diğer yandan üniversite hastanesinde koordinasyon ve klinik görevlerini sürdürdü. İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa’da 2022 yılında doktorasını bitirerek doktor fizyoterapist ünvanını aldı. Güncel olarak Belçika’da akademik ve klinik faaliyetlerine devam etmektedir. Bel ağrılı ve boyun ağrılı hastalar, sağlıkla ilişkili yaşam kalitesi, COVİD-19’a bağlı ortopedik ve nörolojik hasarları kalan hastalar, ayak bileği burkulması, kas-tendon-bağ yaralanmaları sonrası rehabilitasyon, fonksiyonel-kognitif yaklaşımlar üzerine bilimsel araştırmaları ve klinik deneyimi vardır. Özel çalışma alanı kronik ağrılı bireylerdir.

  • Instagram

İNSTAGRAM

  • Youtube

YOUTUBE

bottom of page